Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Tak vás poprvé zdravím v novém roce. Asi je čas na nějakou rekapitulaci toho roku, co už nám zamával. Hokejový rok nám vlastně začal až v záři, kdy se Vsetín stál opět hokejovým městem. Musím se přiznat, že mi hokej, ten náš „vesanský,“ opravdu chyběl. Jen jsem opravdu nevěděl, co čekat od druhé ligy. A po skoro skončené základní části můžu říct, že jsem opravdu nadšený. Hokej a hlavně vše, co se kolem toho točí, mě moc baví a užívám si každý zápas.

 

 

Vím, že se to tady šilo horkou jehlou a začátek trošku skřípal, ale poslední zápasy ukázaly, že Vsetín určitě nebude jen do počtu. Ale nejde jen o ten hokej samotný, mně se líbí ta atmosféra kolem, fanoušci, diskuze na fóru (až na Leyno) a hlavně výjezdy. Tady musím opět poděkovat Víťovi, že je organizuje. Protože není aspoň pro mě nic lepšího než podařený výjezd, sice jsem nestihl všechny, ale všude se mi líbilo. I když někde nás zrovna dvakrát nadšeně nevítali, hlavně v Přerově a Hodoníně to nebylo zrovna bezpečné. Zase na druhou stranu třeba v Prostějově to bylo vynikající a to neříkám jen proto, že jsme tam podali zřejmě náš nejlepší výkon. Užil jsem si ale každý zápas, mám pocit, že situace na Vsetíně lidi nějak semkla a fanoušci si našli na Lapač cestu a hokejem se baví.

 

Nechci rozebírat každý zápas, každý výjezd a vlastně nechci asi rozebírat nic, jen mě tak napadá, jestli je pro Vsetín druhá liga málo? Těžko říct, má to určitě spoustu výhod, že ji hrajeme, nemáme to skoro nikam daleko, hrajeme pravé valašské derby a hráči jsou normální lidi. Těžko si dovedu představit, že bych třeba s Demelem vykládal tři hodiny na ICQ a nebo opravdu intenzivně pracoval s ním na nějakém článku, jako jsem měl tu čest s Danem Vaňkem. Když jsem mu řekl, co po něm chci, tak byl nadšený a hned se to do toho pořádně obul a myslím, že se článek lidem líbil. Stejně tak nadšený byl, když se dozvěděl, že s ním bude Na ráně.

 

Neříkám, že v dobách extraligy si hráči fanoušků nevážili, ale teď jsme nějak víc propojení. Dan se mě často ptá, co chystáme, kolik nás tam pojede, jak jsme sháněli lístky na derby. Zase Poděs mě pošle do prdele :-D, když s ním chci udělat rozhovor, je to opravdu takové domácí a moc mě to baví. A hlavně asi po sto letech vedení nedluží hráčům a hráči si vedení pochvalují. Ví se o asi o mně, že můj nejmilejší hráč je Jurík, ale co jsem si začal dost psát s Danem Vaňkem, tak už se musí Jurík o svou pozici třást. Možná je to ale tím, že mi ukradl po výjezdu v Orlové bagety. Kterou mi s láskou obstaral Balsoj.

 

No ale pojďme zase zpátky do dnešní doby, brzo nás čeká první venkovní derby, na které se moc těším. Dnes si celý den říkám, ještě jednou do práce a pak hurá do Valmezu. Tentokrát to asi nebude tak přátelské, ale za to si může vedení Bobrů (zlodějů) samo, jak by řekl Jurík, je to faul na hokej. Ale oni dobře věděli, že lístky budeme chtít, tak jsme si je koupili v „bonusovém“ balíčku. Jsem celkem v očekávání, kolik nás tam přijede. Hukot to ale bude každopádně, to mi věřte. A Dan říkal, že vyhrajou, tak dávám čistou dvojku.

 

Závěrem bych rád zmínil ukončení sezóny, které se velice dobře oslavilo fotbalovým utkáním hvězd proti opilcům. Akce se vydařila nad očekávání, všichni mi přišli spokojeni a už teď se teší na druhý ročník, který se pokusíme rozšířit a ještě vylepšit. Po skončení hokejové sezóny je v jednání fotbalový zápas právě proti našim hokejistům, Dan už teď říká, že nás roznesou. Ale my máme v brance Balsoje a to je něco, jak Plšek v hokejové brance. Už teď vidím jak Boix málem doběhne utíkajícího soupeře, Flasar předvede úžasné sólo, já minu z metru prázdnou branku, Mio do toho vletí po hlavě, Rst vymyslí nějakou kulišárnu, Palica trefí tyčku, Kostič se trefí míčem, Majklos … tady nevím atd.

 

Závěrem vám chci popřát úspěšný rok a pro fanoušky minimálně stejně radosti, jako jsme měli dosud. Vsetín forever a jebat Zubra a Bobra.

Každý, kdo jede do Valmezu, ať si s sebou vezme vsetínskou šálu!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář