Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Doma v Hodoníně“ se fandí bezvadně.

22. 3. 2009

Obrazek

Vsetínští hokejisté dokázali ve čtvrtek nemožné a otočili šesti brankami během třetí třetiny utkání s Hodonínem, čímž si zajistili třetí, rozhodující, utkání. Toho večera vznikl nápad, zúčastnit se sobotního zápasu…

 

Byl jsem domluvený s Honzou a jeho dědou, že my pojedeme určitě. Byla možnost, že pojedeme autem, ale nakonec jsme se vypravili vlakem, což se nám stalo „osudným“. V sobotu ráno byl naplánovaný sraz na 12:00 na Hlavním nádraží v Praze. Dopoledne jsem měl ještě zápas a tak jsem stíhal vše se štěstím. Když jsme se sešli, koupili jsme jízdenku a šli jsme na vlak, který odjel chvilku po dvanácté hodině.

 

Cesta do Hodonína probíhala vcelku rychle a čím více jsme se blížili k cíli, tím větší napětí v nás bylo. Museli jsme přestupovat ještě v Olomouci, kde jsme nasedli na rychlík R 810. Projížděli jsme přes Hulín, kde jsme kromě přislíbeného nástupu Vevi očekávali také „proslulého fantoma LeYna“. Bohužel však nikdo nepřistoupil a tak jsme pokračovali dál ve třech lidech.

 

V Hodoníně jsme byli v 16:16 a za pomocí šikovné slečny jsme se dostali k zimnímu stadionu, kde jsme potkali Šárku z Břeclavi a Misalu. Uchovali jsme si věci u Šárky v autě a po předání lístků od Šárky jsme se přesunuli ke vchodu pro hosty. Přivítání bylo krásné, vtipné a šokující zároveň. U stadionu stála velká spousta vsetínských fanoušků, kteří prozpěvovali melodie a popíjeli. Konečně jsem poznal scousera, který byl velmi přátelský a po pořížení několika fotografií jsem společně s ostatními pokračoval do útrob stadionu, kde mě čekal další šok, opět příjemný. J

 

Sektor byl narvaný vsetínskými přiznivci a to zbývalo do začátku utkání ještě třicet minut. S Honzou a jeho dědou jsme se rozdělili a já jsem šel vyhledat suiho. Netrvalo to dlouho a přes několik desítek lidí jsem se k němu dostal. Stál vedle majklose a za nimi stáli kostič a ovcomrd Flašar J, poté jsem byl navštívit také Boixosnoise, který se krčil kousek od ledu, ale nebyl k přehlédnutí. Při rozbruslení jsme několikrát pohecovali domácího ochotníka Holeše, který raději odjel z brány.

 

Když zbývalo už jen pár minut do úvodního vhazování, dovalila se do haly další várka fanoušků, kteří se hecovali před zápasem před halou. V kotli nebylo k hnutí, a když se rozeřval pokřik, bylo to možná pro domácí překvapení. Nicméně jsme to byli my, kteří jsme první inkasovali a to již v 18. vteřině utkání. Naštěstí se nám podařilo gólem do šatny vyrovnat a to v čase 19:45. V druhé třetině přišel vedoucí gól Vsetína a ze strany domácích začalo být ticho, které bylo přerušeno vyrovnávacím gólem. V tu dobu domácí drtiči fandili občas tím způsobem, že někdy zařvali pokřik „Baník“, který byl snad jediným pokřikem. Vsetínský kotel odvětil pokřikem: „Je modrobílý, Baníček je modrobílý, je modrobílý…“. Stadionem se nesly i další neobvyklé pokřiky (např.:Kdo je tu doma, vy kur*y? Kdo je tu doma?Kdo je tu doooma…“ nebo „Dneska dostanete na prdel, dneska dostanete na prdel…“. Fanoušci z Valašska povzbuzovali neustále svůj tým stále a to i přesto, že ve třetí třetině šli domácí do trháku 4:2.

 

Ukázalo se však, že srdce Valacha, obzvláště to vsetínské, je veliké a díky nepřestávající přízni velkého množství fanoušků se brankami Hrni a Podešvi podařilo vyrovnat a utkání šlo do prodloužení. Tímto pro mě však nastala velmi nepříjemná situace. Jelikož mi jel vlak v 19:42, tak jsem musel po skončení zákl. hrací doby jít společně s Honzou a jeho dědou na nádraží. Byl jsem doprovozen slovy od Plhy, že pokud dostaneme góla, tak se se mnou nebude bavit ( J ). Když jsme dorazili na nádraží, tak jsem stále držel svoji šálu a doufal jsem, že vyhrajeme.

 

Jenže když jsem se posadil na lavičku na nástupišti, tak přišel velmi nepříjemný šok. Honza, který sledoval on-line přenos na mobilu řekl, že Drtiči vstřelili branku a já jsem vztekem udeřil lavičku se slovy: „Do pde*e, to snad nemůže být pravda“. Byl jsem naštvaný na celý svět a nebýt sms od Šárky (Hodosu neuznali gol. Navíc je hod. vylouceny), tak jsem truchlil dál. Toto mě zvedlo a naděje stále žila. Bylo to však nekonečné a z onlinu jsme viděli, že prodloužení se táhne stejně jako vlak z Hodonína. Když přišli nájezdy, tipli jsme si, kdo pojede a tak se taky stalo – Hrňa, Podešva, Knebl. Když se na internetu ukázalo, že jsme vyhráli, vybuchl jsem a zařval. Následoval přichod paní průvodčí, která se ptala, jestli jí chceme zmlátit J Odvětlili jsme, že jsme vyhráli a slavíme.

 

Celkový výjezd bych bral velmi pozitivně a to ze všech stran. Atmosféra byla velmi, ale velmi dobrá, hokej byl bojovný a výsledek skvělý. Pocit, který jsem zažil při našich gólech, kdy se všichni objímali, řvali, skákali po sobě a smáli se, bohužel nedokážu lépe popsat. Snad jen dodám, že Marek opět po gólech líbal suiho na temeno hlavy a při jednom gólu mi málem rukou vypíchl oko J Ale i přesto jsem si tento výjezd užil. Chtěl bych poděkovat té spoustě fanoušků, která sdílela prostor v rohu haly, která neustále fandila a udržovala naděje našeho týmu – Vsetína!

(foto:http://hodoninsky.denik.cz)

-zelí-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nechci se Zelího zastávat

(sui, 22. 3. 2009 23:51)

Ale Holeš je opravdu piča, což se v Hodoníne křičelo často, když tam chytal za Orlovou, ale na to si asi zapomněl. Vaše domácí fandění je skvělé, vedeme křičíme, prohráváme - mlčíme (hodně mi to připomnělo Gottwaldov). Myslím, že byl hokejový bůh včera doma a postoupil ten tým, který opravdu bojoval.

Ohledně výtžnosti na ledě, pořadatelé neměli nikoho na led pustit, což nezvládli. Náš sektor je dost uzavřený a dalo se tomu zabránit. Největší magor byl ovšem "fanoušek", který přiběhl před naší kabinu se zlomenou brankářkou a začal na nás řvát, že nás všechny zabije. Pan Pavelec celkem hleděl.

chovani

(Flasar, 22. 3. 2009 23:48)

Prijde mi hodne smesne nam nadavat za to ze rveme na nekoho ze je pica a pri minute ticha nam preje smrt :))) Predpokladam ze tohle je pro vsechny hodoninaky slusne chovani:)))

to taky fanda

(zelí, 22. 3. 2009 19:01)

Máš na mysli přesně něco, čím se stali vs. fandové HOVADY? Jestli myslíš to, co se stalo na ledě, tak ti oznámím jednu, pro tebe, novinu. Den před zápasem, možná dva, psal na VS fórum jeden Váš fanoušek, že se dožaduje kontaktu na naše tvrdé jádro s tím, že by se chtěli "přátelit/objímat". Neustále otravoval, i když nikdo neměl zájem a pak se mu někdo ozval, něco se mělo domluvit a on z toho pak couvnul. Takže si to pak vyříkali na ledě. Myslím, že provokací bylo dost a každá akce má svou reakci!

Zalez a neotravuj !

(Taky fanda, 22. 3. 2009 18:54)

Vaši fanoušci se za své vystoupení mohou akorát stydět a nezlob se na mně ve svých 49.letech jsem s údivem žasl co jste za HOVADA a to musím bohužel konstatovat i přesto , že v EXTRALIZE jsem Vsetínu fandil !Zkurvený Vsetín se ozvalo pouze při Vašem opravdu sportovním HOLEŠ JE PIČA a při narušení minuty klidu,který jste nesportovně narušili zaznělo doslova : SMRT VSETÍNU !Takže to piš alesponˇobjektivně tzv.Valašský fando !

T.G.M.

(zelí, 22. 3. 2009 18:24)

Je sice fakt, že někteří ticho nebyli, ale to jen z toho důvodu, že si nevšímali toho, co na ledě je. Poté se utišili a při hrobovém tichu někdo zařval z kotle Hodonína: ,,Zkurvený Vsetín"... jistě nevěříš, že jste to řvali kvůli minutě ticha. Řvali jste to v průběhu celého zápasu. A myslím, že by bylo vhodnější, kdyby jste podpořili raději vynervovaného Holeše! :)...jistě a proto jste nebyli slyšet :))

Zelí na perníku !!!

(T.G.M, 22. 3. 2009 18:11)

Zapoměls napsat,že při minutě ticha jste se chovali jako odpad,že při jakékoliv slovní uřážce našeho golmana se ze zaplněných tribun hodonínského ZS neslo sborově "zkurvený Vsetín","zapalte Vsetín.....",aj...
a něco k tomu čtvrtku,celé 2 třetiny jste drželi huby !!!