Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bitka vsetínských fans v Hodoníně? Jak to bylo?

25. 3. 2009

Obrazek

Vážený světe,
tímto bych chtěl vnést trochu objektivního světla na tolik medializovanou událost, pozápasová bitka fanoušků na ledě Hodonína. Spory mezi těmito kluby byly ještě před tím, než Vsetín začal slavit jeden titul za druhým, ale pojďme se podívat do blízké minulosti.

Vše začalo již při základní skupině a to v 16. kole, kdy na led Hodonína přijel Vsetín. Z Valašska přijelo podpořit svůj tým cca 65 příznivců. Během zápasu se po sektoru Hostí (Vsetína) procházeli fanoušci Hodonína, kteří chtěli vyprovokovat konflikt. Skončilo to tím, že byl napaden bubeník Vsetína, který má přibližně 18 roků.

Před sobotním utkáním se na vsetínském diskusním fóru ozval fanoušek s nickem gofron a původem z Hodonína, který se chtěl domluvit na předzápasové bitce mimo stadion. Po několika příspěvcích od tohoto uživatele se ozval jeden náš fanoušek, nic se však nedomluvilo. Když jsme dorazili do Hodonína, bylo na nás fanoušky nadáváno ze strany obyvatel tohoto města. Při příchodu na zimní stadion nás hlasatel přivítal slovy: ,,Vítáme sprosté fanoušky ze Vsetína," což bylo oceněno hromadným pískotem vsetínských fanoušků.

Zápas se odehrával v bouřlivé atmosféře, kterou tvořili především fanoušci ze Vsetína. Padlo i několik sprostých pokřiků, ale pouze na domácího brankaře Holeše, který předváděl v celé sérii ochotnické výstupy , což se valachům nelíbilo. Stav po 60 minutách byl 4:4 a zápas šel do prodloužení, ve kterém domácí, po signalizovaném vyloučení, vstřelili gól a led byl zaházený konfetami. Po chvilce domácím došlo, že branka nebyla uznána a za konfetami dorazila i hromada odpadků. Nájezdy už byly loterií a Vsetín se štěstím vyhrál. Když se vsetínští radovali, bezprostředně po rozhodujícím nájezdu, ve středním pásmu na hromadě, domácí fanoušci po nich házeli konfety, PET-lahve a ostatní odpadky, kteřé měly trefit hráče hostí.

Při oslavách se na led dostalo 5 fanoušků Vsetína, kteří si společně s hráči užívali děkovačku pod kotlem Vsetína a jeden fanoušek domácích, který byl oblečen pouze do půli těla, který chvilkami hajloval a nakonec se rozeběhl na slavící vsetínské. Jen díky pohotovosti jednoho z domácích hráčů, který fanouška zastavil, se mu nepodařilo nic provést. Mezitím se na led dostalo několik dalších fandů obou táborů a po vzájemných, nikoli jednostranných (jak publikovala média) se na ledě strhla bitka fanoušků.

Neuznávám, jakým způsobem situace na ledě proběhla, i když je to takové ,,zadostiučinění," ale stejně tak neuznávám to, jakým způsobem je celá kauza medializována. Vsetínští jsou označováni za původce a provokatéry celé kauzy, což se nezakládá na pravdě. Bylo psáno, že vsetínští strhli při oslavách ochranou síť za jednou z branek, což je pravda. Síť stažena byla - neúmyslně a škoda bude uhrazena.

Dále bylo psáno, že vsetínští házeli na led skleněné láhve , ale já se ptám jak a proč? Vsetín vyhrál a neměl důvod na led házet jakékoli předměty. Navíc naši fanoušci byli kontrolováni velmi důkladně a to při každém vstupu na stadion. Nebylo tedy možno si přinést příruční zavazadlo, natož skleněnou láhev. Z toho vyplývá, že hostující fanoušci, fanoušci Vsetína, nemohli házet na led skleněné láhve. Domácí fanoušci nebyli nijak kontrolováni a tyto láhve létali po našich hráčích již v průběhu děkovačky.

Ptám se tedy, proč jsou zprávy ze stadionu psány a vysílány tak zaujatě a tendenčně proti Vsetínu? Věřím, že pokud se na veřejnost dostane celý záznam zápasu, který má k dispozici PČR a vedení SHK Hodonín, ukáže se, že slova výše napsaná se zakládají na pravdě. Je mi líto, že většina seriozních mediálních deníků a televizí přebrala informace ze sestříhaného a nepravdivým komentářem doprovázeného videa, které pochází z továrny zaujatého reportéra (externího) České televize a zároveň fanouška hodonínského hokeje.

Věřím, že Pravda zvítězí.
Michael Zelenka
fanoušek VHK Vsetín

 (foto:http://hodoninsky.denik.cz)

-zelí-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hodonínské publikum

(Supporter, Prostějov, 26. 3. 2009 9:45)

Je zajímavé že podobně hodnotí hodonínské publikum nezávazně na sobě hned několik táborů. Provokace, fakáče, nadávání to je přesně jejich styl. A když někdo na jejich provokace přistoupí v ten moment nasadí svoje fňukání a ztížnosti.
Drťiči? Spíš Udavači Hodonín

Jinak mi přijde maximálně vtipné když tu někdo z Jihlavy píše o Vsetínu jako: "uměle vyprodukováném týmu, tedy mužstvu žoldáků!!!" :D

Novináři přes tlamu

(ywan HC Dukla, 26. 3. 2009 9:04)

Novináři jsou kurvy podšitý.Ti by měli brzy dostat pořádně už přes tlamu

my také víme své o novinářích

(Kajda, 26. 3. 2009 8:16)

Všichni jistě zaznamenali "napadení nožem" rozhodčího v Jihlavě. Tam také samozřejmě žádný nůž nebyl, že bylo pár jedinců nepřiměřeně agresivních vůči rozhodčím je pravda, ale v novinách jsou všichni fanoušci Jihlavy psychopati s nožem. Novináři jsou verbež, je to děsivý, co dokážou vyprodukovat. Pak jim můžeme věřit.

Víme své

(Maxi, 26. 3. 2009 7:56)

Zdravím, ikdyž možná vše nebylo až tak ostré jak se v mediích tvrdí, my jsme viděli Váš výstup ve ValMezu a stačilo. V první řadě nemáte co dělat na ledě!!! Takže souhlasím s tím, že pokud se opakovaně strhne taková bitka na ledové ploše - zakázal bych Vám vstup na stadion! Možná jste někteří slušní, ale jsou mezi Vámi taková hovada, že je škoda mluvit. Ve Válu jste to svedli na Sochorka, v Hodoníně na provokace a hlasatele, kdo za to bude zodpovědný příště?

Novináři...

(Spartas, 26. 3. 2009 7:53)

Jak nick napovídá,dá se říci,že jsem do nedávné minulosti byl "úhlavním nepřítelem"Vsetína.Pro většinu národa jsme ta největší špína a grázlové.Nebudu tu nic obhajovat a vysvětlovat,protože jsem tím již unaven a stejně si každej myslí,že každej sparťan je čů...ať myslí.Jen chci říct,že článku od Zelího docela rozumím,a to i ve chvíli kdy si odmyslím,že je fans Vsetína,a že samozřejmě nemusí věc popisovat 100%objektivně.S novináři mám vlastní zkušenosti a musím bohužel souhlasit s tím,že nejdůležitější je senzace a zas jen senzace.Podstatné je překryto senzací a nejlepší je,když se senzace týkají tzv. "známých firem".
Jedno novinářské motto:Pravda je těsto,se kterým se dá pracovat a stačí ho špetka

TO Jana

(zelí, 26. 3. 2009 7:47)

Napiš to slušně a nechám to tady. Ve Valmezu byla chyba opravdu na naší straně. Tam byla nepřiměřená reakce na divadlo p. Sochorka. Tentokrát nikoli!

...

(zelí, 26. 3. 2009 7:12)

Martin: Víš, ono se nikde nedostalo, že někdo měl vyražené zuby a po tom, co napsali o té sobotě bych se nedivil, kdyby to byl výmysl. Ukaž nějaký důkaz a pak se můžeme bavit.

Tady je další prezentace o sobotní pozápasové bitce...tak se podívejte, kde je pravda...

http://www.hokejovaliga.cz/jak-to-bylo-v-hodonine.pps

to Dave: Ono je zajímavé, že jsem to nedal ani na vsetínské fórum, což je také velice divné. Asi to chci utajit :-D

Vsetín=hanba hokeje

(Mordoš (Jihlava), 26. 3. 2009 7:11)

Vsetín byl uměle vyprodukováný tým, tedy mužstvo žoldáků!!!rusů, slováků a hňupů typu Čechmánek....tým, který sice vyhrál několikrát titul, ale jinak byl ostudou ELH! Nyní je tam kam patří a ještě dělá ostudu! Zrušte Vsetín

Dyť je to jedno

(KJ (Opava), 26. 3. 2009 7:09)

Vy děláte jak kdyby se stal konec světa, no bóže tak si dali na hokeji jednou po držce, to se stává na fotbale běžně a média si k tomu taky vždycky nezaujatě 50% vymyslí aby se to líp prodávalo. Jenže tam už to nikdo neřeší, protože si na to fotbaloví fanoušci zvykli. Tak to neřešte a za 14 dní po tom ani pes neštěkně, to se zas porvou jinde a novináři budou mít nové téma na psaní. Je jedno kdo jaký článek napíše a kde, kdo bude chtít bude tomu stejně věřit a nikdo ho nepřesvědčí že se na stadionech nebijou malé batolata a maminky z dětmi.................:-)

cenzura

(Dave, 26. 3. 2009 2:33)

Vidím, že už se tady i mažou nesprosté příspěvky a pak tady má být nějaká objektivita. Přijde mi to k smíchu jak se pisatel Zelí na všech různých diskuzích snaží sem nalákat lidi. Jen na tu hodonínskou a přerovskou pan Zelí nějak zapomněl ...

když řeknu A - řeknu i B

(Martin - Hodonín, 26. 3. 2009 0:54)

O tom, že v prvním kole letošní 2. ligy přišel náš bubeník o zuby a pár dalších lidí si odvezlo šrámy, to už se neřekne. Všechno začalo 16. kolem. To je objektivita jako prase.

...

(zelí, 26. 3. 2009 0:16)

Aha, že ty jsi jeden z těch, kteří zaházeli led odpadky a trefili našeho brankaře Plška PET-lahví (2l) do hlavy ? Vůbec bych se nedivil. Nebo jsi jeden z těch, kteří celý zápas ukazovali na vsetínský kotel zvižený prostředníček? Ono nejde ani o tu rvačku, chápu, že není správné se rvát. Jde o to, že autor videa lže a setřihal video dle svých potřeb a roztahal to po celé republice!

Jinak tady se můžeš podívat, jak se chováte jindy k hostujícím fans! http://www.fop1913.cz/index.php?a=183

...

(Dave, 25. 3. 2009 23:50)

Mě stačí co jsem viděl z protější tribuny. Takhle se nechovají ani přerováci, ty pravdo! Dokud Vsetín hrál kulový tak byl klid. Teď musíme číst takové blivance od různých rádoby vsetínských novinářů. Tak mysli na tituly a běž masturbovat ty hrdino.

objektivita

(zelí, 25. 3. 2009 23:39)

Víš, on je tento názor napsán za účelem vysvětlit videa a články, které teď vycházejí. Jsou založeny na lži a to se mi nelíbí. V tomto názoru je napsáno vše podle pravdy. Za tím si stojím!

PS: Elh nehrajeme, tituly patří Vsetínu a my jsme Vsetín!

objektivita vypadá jinak

(Dave, 25. 3. 2009 23:26)

Tento článek je pouze názor zaujatého vsetínského fanouška, nic jiného. Když udělám malý souhrn, tak vsetínský fanoušek musí mít vždycky pravdu. Vždyť vy už ani tu extraligu nehrajete a VHK mistrovské tituly ani nepatří. Tak se podle toho chovejte!